piatok 16. septembra 2016

Šťavnatá roláda z mletého mäsa


Neskutočne šťavnatá roláda a to vďaka tavenému syru, ktorý si môžte ochutiť rôznymi bylinkami. Výborná je aj za studena a preto je vhodná na studené misy k slávnostnejším príležitostiam. Príprava nie je vôbec zložitá a roládka je naozaj veľmi jemná a chutná.


potrebujeme:


500 - 600 g mletého mäsa

2 vajcia

2 rohlíky, nie čerstvé

1 dl mlieka, možno aj trocha viac

cesnak, množstvo podľa chuti

soľ, čierne korenie, mletá červená paprika

na plnku 200 g taveného syra v črievku 

bylinky podľa chuti, ja som dala pažítku a petržlenovú vňať

sušené paradajky, nemusia byť postup:


1.
Do mletého mäsa pridáme soľ, korenie papriku, vajcia, roztlačený cesnak a premiešame.

2.
Rohlíky si pokrájame na malé kocky a zalejeme mliekom. Necháme trocha nasiaknuť  a potom poriadne rukou vyžmýkame. Pridáme k mäsua dôkladne premiešame. Finta naozaj dobrého pečeného mletého mäsa je aj v tom, že mäso treba poriadne miesiť aspoň 4-5 minút, najlepšie rukou.

3.
Pripravíme si plnku. Syr si vytlačíme do misky pridáme nasekané bylinky a dôkladne premiešavame aby nám syr pekne zmäkol a lepšie sa natieral.
4.
Na pracovnú dosku si dáme alobal na ktorý si dáme mäsovú zmes, ktorú si mokrými rukami roztlačíme na obdĺžnik veľkosti cca 35 x 25 cm, ide to veľmi ľahko.

5.
Na mäso si malou lyžičkou ukladáme malé kôpky pripraveného syra a vidličkou alebo mokrou rukou ju pekne rozotrieme. Do okrajou nedávame, stačí keď vám to vyjde aspoň na polovicu. Na okraj dáme sušené paradajky
 a roládu pomocou alobalu pekne stočíme, ide to ľahko netreba sa toho báť.6. 
Keď máme roládu stočenú, alobal si potrieme olejoma zabalíme ju. Obalíme ju ešte jednou vrstvou alobalu,okraje zahneme a pritlačíme.

7.
Roládu dáme na hlboký plech, podlejeme dvomi šálkami vodya takto zabalenú pečieme 45 minút pri 200°C. Potom roládu rozbalíme a rozbalenú zapekáme ešte 25 minút.


2 komentáre:

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.