UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania. Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon)

Za pochopenie ďakujem.

piatok 10. júla 2015

Kuracie závitkyMinule som natrafila na vykostené kuracie stehná v super akcii, a kedže u nás je tento druh mäska top, tak som ich tam nemohla nechať. Tento recept je jednoduchý, rýchly, veľmi chutný a mäsko je super šťavnaté, takže nesmie chýbať na mojom blogu. Ak niekoho inšpirujem, tak mi to napíšte do komentárov, urobí mi to radosť.


Na závitky budeme potrebovať:

1 kg vykostené kuracie stehná (6 kusov)
2 klobásy
150 g syr eidam 45 %
kyslé uhorky
horčicu 
 soľ, mleté čierne korenie, zmes korenia na grilovanie, mletá červená paprika

olejpostup:

1.
Kuracie stehná z vnútornej strany osolíme, okoreníme mletým čierným korením a potrieme horčicou. Rozložíme na ne hranolky klobásy, syra a uhorky.

2.
Mäso pevne zvinieme a uložíme do pekáča, do ktorého sme dali trocha oleja.
Otvorené necháme zapiecť 15 minút, aby sa mäso stiahlo.

3.
Po 15 minútach pekáč s mäsom vyberieme,  podlejeme do polovice výšky mäsa vodou, klobásu a uhorky ktoré zostali nakrájame a rozhádžeme okolo závitkov. Závitky zvrchu ešte okoreníme sušenou červenou paprikou a pekáč zakryjeme, zakryté pečieme pri teplote 200 °C 30 minút. 

4.
Po 30 minútach pekáč znova odkryjeme, mäso trocha polejeme výpekom a zapečieme ešťe 15 - 20 minút. Čiže celková doba pečenia je cca 1 hodina.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.