UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili zkopírovaný obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon). Ak si ale chcete recept alebo blog zazdieľať na svoje sociálne siete, hneď pod každým receptom sú ikonky na zdieľanie.

Za pochopenie ďakujem.

štvrtok 13. februára 2014

Muffiny z tvarohovým krémomTo, že budem piecť na Valentína muffiny som vedela určite, len som nevedela aký krém do nich spravím. Trocha som improvizovala a vznikol z toho veľmi jemný a svieži krém. Muffinky sú vhodné aj na inú príležitosť, trebars ku dňu matiek, k MDD alebo na nejaké iné zamilované-milé výročie :-) . Sú výborne, veľmi jemné a rozplývajú sa na jazyku, určite odporúčam.Na krém budeme potrebovať:


pol vaničky mäkkého tvarohu, čiže 125g, dávam odtučnený 1,1 %

puding z 3 dcl mlieka 

100g masla

citrónová aróma

červené potravinárske farbivo postup:


Najprv si uvaríme hustý puding z 3 dcl mlieka, 3 lyžíc kukuričného škrobu, 5 lyžíc kryštálového cukru a 1 vanilkového cukru. Namiesto kukuričného škrobu môžeme použiť 1 zlatý klas alebo 1 vanilkový puding. 

Necháme vychladiť na izbovú teplotu. 

Do vychladeného pudingu pridáme 100g masla, ktoré musí mať rovnakú teplotu ako puding, citrónovú arómu a vyšľaháme. 

Nakoniec pridáme tvaroh, farbivo a ešte došľaháme.


cesto:


100 g masla

1 hrnček cukru ( ja dávam kryštál lebo ho šľahám v kuchynskom robote, ak šľaháte ručne môžete dať práškový )


1 vajce


1 hrnček mlieka


1 a pol hrnčeka múky,  polohrubá a hladká, miešam 50:50


1/4 hrnčeka kakaa


1 lyžička práškovej kávy espresso


1/4 lyžičky soli


1/2 lyžičky sódy bic.


1 lyžička prášku do pečiva


1 lyžička vanilkovéj esencie alebo vanilkový cukorhrnček používam 2,5 dl


postup:


Vyšľaháme si zmäknuté maslo s cukrom a vajíčkom. 
Medzitým si do druhej misy pripravíme múku, kakao, prášok do pečiva, sódu bic., kávový prášok, soľ a všetky tieto suché prísady premiešame. 
K vyšľahanému maslu s vajíčkom pridáme vanil. esenciu a mlieko, premiešame a do toho po častiach pridávame suché prísady. Všetko dôkladne premiešame a naplníme pripravené papierové košíčky. Pečieme 20 minút pri 180°C. 

Recept je asi na 13-14 kusov.

Z upečených a vychladených muffin odkrojíme vrchnú časť a formičkou na vykrajovanie v tvare srdiečka si vykrojíme otvor. Muffiny naplníme, prikryjeme a pocukrujeme. Ak máte akékoľvek otázky nechajte mi komentár.

Kliknutím na obrázok si môžte pozrieť video keď som ich piekla s orechami bez plnky, pre lepšie sledovanie prepnite ozubeným kolieskom na HD kvalitu.


2 komentáre:

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.