UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili zkopírovaný obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon). Ak si ale chcete recept alebo blog zazdieľať na svoje sociálne siete, hneď pod každým receptom sú ikonky na zdieľanie.

Za pochopenie ďakujem.

piatok 19. septembra 2014

Jemný ovocný koláč s maslovou posýpkouJednoduchý, rýchly, vďaka kysléj smotane veľmi jemný a chutný koláč.  Do koláča  možno použiť akékoľvek šťavnaté sezónne ovocie, ale aj kompót.cesto:2 vajcia


1 dl oleja

150 g hladká múka

150 g hrubá múka

150 g práškový cukor

200 ml kyslá smotana

0,5 dl mlieka

1 prášok do pečiva

čerstvé slivky - odkôstkované,  rozpolené      (môže byť aj kompót)1.
Vajcia vyšľaháme s cukrom, pridáme olej, smotanu, mlieko a poriadne došľaháme. 
2.
Do toho vmiešame preosiatú  múku s práškom do pečiva a poriadne premiešame. Cesto vylejeme na plech, ktorý vystelieme papierom na pečenie. Na vrch poukladáme slivky a dáme piecť na 180°C asi 15 minút. 
3.
Po 15 minútach koláč vyberieme, posypeme pripravenou posýpkou a dáme piecť ďalších cca 15 minút. Po upečení môžme ešte posypať práškovým cukrom.


posýpka:


50 g maslo


50 g polohrubá múka

50 g detská krupica

25 g práškový cukor

25 g kryštálový cukor

Z masla, cukru, múky, a krupice si prstami premiešavaním pripravíme posýpku.2 komentáre:

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.