UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili zkopírovaný obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon). Ak si ale chcete recept alebo blog zazdieľať na svoje sociálne siete, hneď pod každým receptom sú ikonky na zdieľanie.

Za pochopenie ďakujem.

piatok 31. mája 2019

Čokoládovo-banánové rezyVeľmi jemné a lahodné rezy bez masla. Rezy sú jednoduché na prípravu, takže ak sa vám ohlási návšteva nieje čo riešiť, sú naozaj fantastické :) .
cesto:4 vajcia

200 g kryštálového cukru

70 ml vlažnej vody   

70 ml oleja         

270 g polohrubej múky

30 g  kakaa

1 prášok do pečivapostup:


1.
Pripravíme a upečieme si cesto.
Žĺtky vyšľaháme s cukrom, vlažnou vodou a olejom. Po vyšľahaní pridáme do vyšľahaných bielkov. 
Do toho si primiešame preosiatú múku s kakaom a práškom do pečiva. Dôkladne a jemne premiešame. 2.
Cesto vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme pri teplote 180°C asi 30 minút. Použila som veľký plech ako na roládu. 
-----------------
Ak cesto šľaháte kuchynským robotom, tak celé vajíčka vyšľaháme na najvyššom stupni s cukrom, pridáme vlažnú vodu a olej. 
Po vyšľahaní pridáme preosiatú múku s kakaom a práškom do pečiva.

3.
Po upečení a miernom vychladnutí cesto prevrátime, stiahneme papier a necháme vychladnúť.

4.
Cesto prerežeme na 3 časti.5.
Pripravíme si plnku,


čokoládová šľahačka:


2 x 250 ml  33% smotany, čiže pol litra
2 kopcovité lyžice práškového cukru
2 stužovače do šľahačky
2 x 25 g čokoládovy nápoj v prášku


+ 2 banány

citrónová šťava alebo citrodeko

Smotanu vyšľaháme s cukrom, asi v polovici šľahania pridáme stužovač do šľahačky a došľaháme. Nakoniec vsypeme čokoládový prášok a ešte trocha prešľaháme.
Smotany šľahám každú zvlášť.


6.
Z prvej aj druhej vyšľahanéj šľahačky odoberieme lyžicu plnky na pomazanie vrchu a začneme plniť. Prvou šľahačkou natrieme prvý plát, na plnku dáme nakrájané banány, ktoré sme omočili citrónovou šťavou aby nám nesčernali (môžte použiť kys. citrónovú zmiešanú s vodou alebo citrodeko).


banány mierne zatlačíme a plnku zahladíme.


7.
Prikryjeme druhým plátom a zopakujeme plnku. Druhú časť plnky zakryjeme 3. plátom cesta a potrieme plnkou ktorú sme si odložili. Vrch zdobíme podľa vlastnej fantázie, ja som pofŕkala čokoládou a posypala rozdrvenými kokoskami. Recept na kokosky tu - https://raspberrybrunette.blogspot.com/2015/12/kokosky.html .


1 komentár:

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.