UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili zkopírovaný obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon). Ak si ale chcete recept alebo blog zazdieľať na svoje sociálne siete, hneď pod každým receptom sú ikonky na zdieľanie.

Za pochopenie ďakujem.

piatok 7. decembra 2018

Nepečené guľôčky

Jednoduché a rýchle, no zároveň luxusné guľôčky s veľmi jemnou nugátovou chuťou. Guľôčky vás očaria svojou príjemnou čokoládovo-orechovou vôňou spojenou s jemnou vôňou pravého masla. Určite vyskúšajte, odporúčam všetkými desiatimi a nezabudnite mi napísať dole do komentárov ako vám chutili.


potrebujeme:


140 g mleté vlašské orechy

200 g piškóty alebo maslové sušienky

80 g maslo

50 g čokoláda

100 g práškový cukor

100 ml preverená voda / vlažná nie horúca


nasekané orechy na obaľovanie

nutelu alebo čokoládový krém


Tento recept je na cca 40 kúskov.postup:


1.
Orechy a piškóty alebo sušienky (ja som miešala pol na pol) si pomelieme a spolu premiešame.

2.
Do nádoby si dáme vodu, čokoládu, maslo, cukor a za stáleho miešania necháme prehriať na miernom plameni. Keď to máme roztopené, pekne to metličkou spolu prešľaháme a prilejeme k pripravenej suchej zmesia dôkladne spracujeme cesto, ktoré následne dáme na hodinu vychladiť.


3.
Z vychladeného cesta tvoríme guľôčky ktoré obalíme v nasekaných orechoch. Obrátenou stranou varešky urobíme do guľôčky jamku a pomocou cukrárskeho sáčku s ozdobnou špičkou naplníme nutelou alebo akýmkoľvek krémom.

1 komentár:

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.