UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili zkopírovaný obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon). Ak si ale chcete recept alebo blog zazdieľať na svoje sociálne siete, hneď pod každým receptom sú ikonky na zdieľanie.

Za pochopenie ďakujem.

streda 6. februára 2019

Orechové fornettiKrehké koláčiky s jemnou orechovou plnkou, ktoré máte hotové raz dva, kedže celková príprava je jednoduchá a rýchla.  Plnka nie je až tak mastná vďaka tomu, že podiel orechov je nahradený piškótami, ktoré dajú plnke aj veľmi jemnú chuť, navyše sa nerozteká, krásne drží tvar a pritom si zachová jemnosť aj šťavnatosť.


potrebujeme:1 lístkové cesto 275 g, použila som kupované chladené

120 g najemno rozmixovaných alebo mletých vlašských orechov

30 g najemno rozmixovaných piškót

cca 100 ml mlieka

2-3 lyžice kryštálového cukru

vanilku alebo vanilkový cukorpostup:


1.

Mlieko s cukrom si prevaríme a po častiach ním zalejeme pripravené orechy, premiešame a pridáme piškóty. Premiešame, nemalo by to byť veľmi husté, pretože po chvíli to mierne nabobtná a ešte zhustne.


2.
Plnku rozotrieme na cesto, nedávame až po okraj.


3.
Cesto stočíme do rolády, vyznačíme si šírku kúskov asi tak 3 cm a niťou ich prerežeme (môžte aj nožom ale ten trocha deformuje tvar).


4.
Slimáčiky poukladáme na plech, ktorý sme vystlali papierom na pečenie.


5.
Obrátenou stranou príborového noža urobíme stlačením asi do polovice jamku(môžte aj nižšie)a dáme piecť do vyhriatej rúry na 190°C asi na 20-25 minút.
6 komentárov:

 1. Luxusne vyzerajú...ja ich určite vyskúšam. Ďakujem za recept.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jsou krásné,ořechové mám ráda.


  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dnes jsem zkusila, jen se po nich zaprášilo. Pokud bych dělala pro návštěvu, tak nejmíň ze dvou dávek. Vynikající. A zkusím i makovou náplň. Další váš recept, který zařazuju do repertoáru. Díky :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyskúšané...fantastické, aj keď ušiel sa mi iba jeden :-(, ale lístkové cesto je už nakúpené... :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Sú fantastické,jedna dávka je určite málo.☺

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.