UPOZORNENIE


Žiadam návštevníkov môjho blogu, aby nekopírovali a nešírili zkopírovaný obsah blogu bez môjho vedomia a súhlasu za účelom ďalšieho verejného publikovania Všetky príspevky - texty a fotografie - sú výlučne mojim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona č.618/2003 Z.z.ZÁKON o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon). Ak si ale chcete recept alebo blog zazdieľať na svoje sociálne siete, hneď pod každým receptom sú ikonky na zdieľanie.

Za pochopenie ďakujem.

piatok 28. júna 2019

Jednoduchý sypaný tvarohový koláč
Mega jednoduchý, veľmi jemný a chutný koláč so šťavnatou tvarohovou plnkou. Tento koláčik je výborný taktiež s jablkovou plnkou, no ja mám radšej túto tvarohovú verziu. Určite si upečte túto dobrotu, nebudete ľutovať :)

cesto:


500 g polohrubej múky

1 prášok do pečiva

150 g kryštálového cukru

250 g masla


1 lyžica kakaapostup:1.
Do misy si na hrubom strúhadle nastrúhame maslo,pridáme všetky ostatné ingrediencie na drobenku okrem kakaa a prstami užmúľame drobenku,2.
Drobenku rozdelíme na 2 časti (jednu o hrsť väčšiu) Do väčšej časti drobenky pridáme kakao, krátko prstami ešte premiešame a vysypeme na plech, ktorý sme vytreli maslom.  Veľkosť plechu 25 x 33 cm. Rovnomerne rozložíme a nalejeme na to tvarohovú plnku.    

3.

Tvarohová plnka:


250 g hrudkového tvarohu

250 g mäkkého tvarohu

1 kyslá smotana 220 ml

3 lyžice práškového cukru

1 vajce

1 vanilkový puding, prášok


Všetko spolu premiešame.


4.
Na tvarohovú plnku rovnomerne nasypeme druhú časť drobenky a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180°C. Pečieme cca 40 minút. Koláč krájame až po vychladnutí.2 komentáre:

Ďakujem za všetky komentáre, robia mi veľkú radosť. Komentáre sú moderované, čiže objavia sa až trocha neskôr.